מה אני יכול לעשות?

  • הפחיתו - חישבו לפני שאתם מדפיסים, לוקחים עוד כוס פלסטיק או רוכשים עוד מכשיר אלקטרוני.
  • עשו שימוש חוזר - השתמשו בנייר מודפס כטיוטה, הדפיסו דו-צדדי, עשו שימוש חוזר בקופסאות קרטון, השתמשו בקרח מומס מהמעבדה להשקיית עציצים.
  • מַחְזְרוּ - במעבדה, במשרד ובבית. להלן כיצד לעשות זאת.

במעבדה ובמשרד:

משרד ללא נייר אפילו עדיף על מיחזור. ראו טיפים וקישורים כיצד להגיע למצב זה. אם אתם רואים שימוש מוגזם בנייר יידעו אותנו בנוגע לכך או שפשוט תאמרו למי ששולח זאת, במכון או מחוץ לו.

נייר פחים למיחזור נייר מפוזרים ברחבי הקאמפוס. פחים למיחזור נייר בחלק המדעי של הקאמפוס יקלטו רק נייר כמו נייר הדפסה - לא נייר עיתון, לא נייר שעבר לאמינציה ובטח לא קרטון. אנו מתכננים להוסיף סלי נייר אישיים כדי לעזור למשרדים ולמעבדות לאסוף נייר למיחזור אך מדוע לחכות - השיגו סל קטן והיפכו אותו לסל למיחזור של המעבדה.

קרטון רוקנו את הקרטון מקצף ומפלסטיק ואיספו אותו במסדרון. עובדי הניקיון ייקחו את הקרטונים המקופלים למקום בבניין המיועד לכך ממנו מחלקת השינוע תיקח אותם למחסן או למיכלים ייחודיים. המחסן יעשה שימוש חוזר בקופסאות הטובות וידחוס את הקופסאות האחרות למיחזור על ידי חברת ק.מ.מ. חלק מן הקרטונים (של המסעדות, לדוגמה) ממוחזרים על ידי אמניר. ראו את הפוסטר (PDF) שלנו בנושא.

פסולת אלקטרונית ומתכת הזמינו איסוף דרך המינהלן. מחשבי המכון הישנים שאינם עוד בשימוש נתרמים לעמותת "מחשב לכל ילד". העמותה, אוספת מחשבים ישנים מארגונים ואנשים פרטיים, משפצת ומשביחה אותם בעזרת בני-נוער בסיכון שמודרכים ע"י מדריכים מקצועיים. אותם בני-נוער תורמים את המחשבים המשודרגים  לילדים שידם אינה משגת לממן רכישת מחשב, בעזרת רשויות הרווחה.
הפסולת האלקטרונית שאינה מנוצלת מועברת למחזור בחברת "אקולוגיה לקהילה מוגנת", אשר מעסיקה אנשים בעלי צרכים מיוחדים.

בקבוקים ופחיות פחים למיחזור מפוזרים ברחבי הקאמפוס, בעיקר עבור בקבוקים קטנים ופחיות. בקבוקים עם פיקדון נימכרים ואחרים נאספים על ידי אביב תעשיות מיחזור. אנו מודים לכם על שאינכם מוסיפים קופסאות פלסטיק, או פחיות שאינן עשויות אלומיניום.

תרופות חשוב לא לזרוק תרופות לפח בגלל פגיעה במי תהום, בקרקע וכו'. נא לשים במיכלים המפוזרים בקמפוס ויחידת הבטיחות תעבירן לרמת חובב לקבירה מסודרת.

זכוכית שבורה נאספת במיכלים ייעודים ולאחר מכן נגרסת ונזרקת בצורה שאיננה מסכנת את עובדי הניקיון.

נורות פלואורוסנטיות נמחצות ומטופלות על ידי מומחה חיצוני - אנא איספו והפקידו אותן במקום המיועד לכך (תוכלו לשאול את המינהלן שלכם).

סוללות מיכלים למיחזור מפוזרים ברחבי הקמפוס, במידה ואינכם מוצאים אחד מהם או מעוניינים להוסיף מיכל חדש, אנא צרו קשר עם יחידת הבטיחות.

מיחזור פריטי פלסטיק מעבדתיים פלסטיק שאינו מזוהם, לדוגמא: קופסאות טיפים בכל הגדלים והסוגים, בקבוקים שטופים היטב שהכילו מדיום או בופרים. יש לפנות פסולת זו למיכלי האיסוף של תאגיד "אלה". מיכל לדוגמא נמצא ליד צארלי וגם בין בניין קנדיוטי לבניין וולפסון. לידיעתכם, באותם מיכלים ניתן למחזר גם בקבוקי שתיה ושקיות פלסטיק. סוגי הפלסטיק המתאימים מפורטים כאן.

בבית (הנמצא בקמפוס):

נייר - כל המידע נמצא במדבקה זו (PDF).

נייר ממוחזר על ידי אמניר. כל הניירות כולל נייר עיתון וקופסאות נייר (דגני בוקר וכו') מוּתָרִים. לא נייר קרטון, לא נייר שעבר לאמינאציה לא אשפה וכמובן לא שקיות ניילון.

בקבוקים ופחיות - ראו מדבקה זו (PDF). ניתן להפריד בקבוקים ופחיות - אלו עם פיקדון נמכרים, ואחרים ממוחזרים על ידי אביב תעשיות מיחזור. כל בקבוקי הפלסטיק מחומרי מיחזור #1, #2 או #4 (ראו את תחתית הבקבוק) יכולים להתמחזר, כולל בקבוקים של מרככי כביסה, קטשופ, שמן בישול - אנא שיטפו את הבקבוקים - זה לא הכרחי להפריד את הפקקים. כל הבקבוקים והפחיות בעלי הפיקדון ממוחזרים, כולל זכוכית, פלסטיק, ופחיות. אולם, אין למחזר שום זכוכית אחרת או פלסטיק שאיננו בקבוק. כמובן שאין להשליך שקיות ניילון. 

פסולת גינה - מיכלים פתוחים גדולים (מְכוֹלוֹת) מפוזרים ברחבי הקאמפוס. אנא אל תשימו אשפה רגילה במכולות.