הינך נמצא כאן

הערכות במלחמה (כולל מתקפת טילים)

 
המרחבים המוגנים, הם מרחבים הבנויים בטון-מרחב מוגן דירתי (ממ"ד), מרחב מוגן קומתי (ממ"ק) או מקלט ציבורי. בתוך בנייני המשרדים והמעבדות, קיים שילוט מתאים המציין מיקום המרחב המוגן. הטיפול במרחבים מוגנים אלו, מתבצע ע"י המנהלן ועל פי הנחיות האבטחה. אם אינך מכיר את מיקום המרחב המוגן בסביבת העבודה שלך, נא פנה אל המנהלן כדי שידריך אותך על מיקומו ועל הדרך הקצרה ביותר להגיע אליו במקרה חירום. המקלטים הציבוריים, אמורים לספק מענה מיגון, לסגל המכון שנמצא מחוץ לבניין בעת התקפת טילים או לאלו שאין להם מרחב מוגן בביתם. המקלטים נפתחים בעת העלאת רמת הכוננות ועפ"י הערכת מצב ובשוטף הם סגורים ועוברים ניקיון וריענון תקופתי. בתוך כל מקלט ציבורי יש מספר אמצעים להגנה ולשהייה של מספר שעות: שירותים, חומרי ניקוי, טלפון, מערכות סינון אב"כ למיגון כנגד חומרים כימיים, מים לשתייה, ערכת עזרה ראשונה ורדיו.
 

יש להאזין להנחיות ברדיו, ניתן לצאת מהמיגון לאחר 90 דקות באם לא ניתנה הוראה אחרת, לא תושמע צפירת הרגעה.

*המוקד המכוני, יעביר לכלל הדיירים עפ"י רשימת התפוצה התרעות באמצעות הודעת SMS: 

 1. הודעת אזעקה –
  WIS Security Center:” Alarm has sounded– please enter protected area” 
 2. הודעת הרגעה –
  WIS Security Center:” You may leave protected area”

 

להלן הנחיות המיגון בעת הישמע אזעקה:
מרגע הישמע אזעקה, פרק הזמן המוקצב למציאת מחסה הינו כ- 90 שניות.

עליך להיכנס למרחב המוגן אותו בחרת תוך 90 שניות. זאת על פי סדר העדיפות הבא:

 1. ממ"ד (מרחב מוגן דירתי) או ממ"ק (מרחב מוגן קומתי) הם הבחירה המועדפת.
 2. מקלט בבניין – אם חדר המדרגות הינו פנימי, עליך לרדת למקלט דרך המדרגות ללא קשר לזמן הנדרש כדי להגיע אליו (מאחר וחדר המדרגות מהווה מיגון טוב אף הוא). אם חדר המדרגות אינו מוגן ופנימי, יש לרדת למקלט רק בתנאי שניתן להגיע אליו תוך פרק הזמן המוגדר באזורך מרגע הישמע האזעקה.
 3. מקלט ציבורי - בתנאי שניתן להגיע אליו תוך פרק הזמן המוגדר באזורך מרגע הישמע האזעקה.
 4. חדר פנימי – אם אין ברשותך ממ"ד, ממ"ק או מקלט שניתן להגיע אליו בזמן, עליך לבחור בתוך ביתך את החדר הפנימי ביותר, בעל מינימום קירות חיצוניים, חלונות, דלתות ופתחים.
 5. דיירי בנייני קומות:
  • בבניין בן שלוש קומות במבנה ללא ממ"ד או ממ"ק, חדר המדרגות בקומה האמצעית הוא המקום המוגן ביותר. לכן דיירי הקומה השלישית אשר אין ברשותם ממ"ד או ממ"ק ירדו קומה אחת. אילו דיירי הקומה הראשונה יעלו קומה אחת.
  • בבניין מעל שלוש קומות במבנה ללא ממ"ד או ממ"ק, דיירי הקומה הרביעית ואילך ירדו שתי קומות אל חדר המדרגות ואילו דיירי הקומה הראשונה יעלו קומה אחת.

המבנה היביל מקנה הגנה חלקית בלבד. בעת הישמע אזעקה, עליך לשכב על הרצפה ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

יש להיכנס מייד למבנה קרוב. אם אין מבנה סמוך יש לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

יש לעצור בצד הדרך ולהיכנס למבנה קרוב. במידה ולא ניתן להגיע למחסה בפרק הזמן העומד לרשותך, יש לעצור בצד הדרך, לצאת מהאוטו, להתרחק ממנו, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים.