כרטיס ה-SecurID הינו התקן בגודל כרטיס אשראי, אשר מפיק ומציג קוד אקראי בן 6 ספרות שמשתנה בהפרשי זמן קבועים, בדרך כלל אחת ל-60 שניות. בקוד זה נעשה שימוש משולב עם מספרי זיהוי אישי (PIN, או Personal Identification Number) של משתמשי המכון, לצורך אימות זהותם בעת גישה אל אחת המערכות של מכון וייצמן שמצריכות זאת. השימוש בכרטיס מונע גישה בלתי מאושרת כתוצאה מגניבת סיסמאות.

בין המערכות שמצריכות אימות משתמשים באמצעות SecurID מערכת ה-firewall של מכון וייצמן, שירות הגישה מרחוק (remote access) ומגוון מערכות מחשב רגישות. כרטיס ה SecurID עשוי להידרש בעתיד גם בעת גישה לשירותי מנהלה אחרים.

על מנת להשתמש בשירות מאובטח, עליכם להזין קוד SecurID חוקי, שמורכב משני המספרים הבאים:

  • מספר הזיהוי האישי (PIN) בן 4 הספרות שלכם
  • הקוד בן 6 הספרות שמוצג בעת הגישה על כרטיס ה-SecurID שברשותכם

את מספר הזיהוי האישי עליכם להגדיר בפעם הראשונה בה אתם משתמשים בכרטיס ה SecurID החדש שלכם, במידה וזה לא הוגדר עבורכם כבר בעת איסוף הכרטיס במרכז המחשוב.

קבלת כרטיס ה-SecurID שלכם

על מנת לקבל כרטיס SecurID, על מנהל המחשוב המחלקתי שלכם לרשום אתכם לשירותי גישה מרחוק (remote access) ו-SecurID באמצעות Internal Services. כל המשתמשים שרשומים לשירותים אלה זכאים לכרטיס SecurID אחד ויחיד ללא תשלום. ניתן לרכוש כרטיסים חליפיים בתוספת עלות (עלויות עדכניות תמצאו בעמוד חיובי שירותי מחשוב).

היות ושיטת זיהוי משתמשים זו כרוכה בהשארת עקבות שלא ניתנות לטשטוש בכל גישה לשירות מאובטח, ייתכן ותידרשו לתת את הדין על פעילויות בלתי מורשות שנרשמו על כרטיס ה-SecurID שלכם. הימנעו מכל שימוש בלתי מורשה בזהותכם ובהרשאות הגישה שלכם – הגנו על סודיות מספר המזהה האישי שלכם (אל תחלקו אותו עם איש) ושמרו על כרטיס ה-SecureID בהישג יד בכל עת.

במידה ושכחתם את מספר המזהה האישי שלכם, בקרו במרכז המחשוב להפקת מספר חדש.