לרשותכם מגוון רשתות אלחוטיות, כשכל רשת מיועדת לצרכים וליעדים שונים. על מנת להתחבר, הקפידו להיות בטווח הרשת המבוקשת וודאו ששמה מופיע ברשימת הרשתות האלחוטיות הזמינות במכשיר הנייד שברשותכם.

ייתכן ותקלטו במכשירכם יותר מרשת אחת. הדבר נובע מכך שאנו מוקפים בשכונות מגורים ובבתי עסק, ולעיתים ניתן לקלוט גם רשתות אלחוטיות זרות בשטחי המכון. רשתות אלה אינן נתמכות על ידי ענף תשתיות מחשוב ולא יינתן כל סיוע שהוא בהתחברות אליהן.

להלן רשימת הרשתות האלחוטיות שפרוסות ברחבי המכון ונתמכות על ידי האגף:

 • WIS Secure: רשת אלחוטית מאובטחת אשר זמינה בכל רחבי הקמפוס (בתנאי ואתם בטווח קליטה). רשת זו מציעה את הנוחות של גישה ניידת לכל המשאבים והשירותים הפנימיים של המכון אשר זמינים למחשבים המחוברים דרך הרשת הקווית. הרשת מצוידת בהגנה מפני פורצים ומאזינים לא רצויים, כמו גם כנגד סיכוני אבטחה פוטנציאליים. על מנת להתחבר, הירשמו לשירות במזכירות המחלקה באמצעות Internal Services, ואמצעי זיהוי והרשאה ייחודי יותקן בהתקן האלחוטי שברשותכם.
 • WIS Hotspot: רשת אלחוטית פתוחה אשר זמינה בכל רחבי הקמפוס (בתנאי ואתם בטווח קליטה). התחברות לרשת זו אינה מצריכה שם משתמש מכוני (User ID) או סיסמת משתמש, ומעניקה גישה לשירותי גלישה באינטרנט בלבד. WIS Hotspot תומכת גם ב-Xmail, שירות הדואר האלקטרוני המקוון של המכון.
 • WIS External: רשת אלחוטית ייעודית מאובטחת שמשרתת כנסים חיצוניים בלבד. הרשת מופעלת מחוץ לתשתיות הרשת של המכון, והתחברות אליה מצריכה שם משתמש מכוני וסיסמא אשר מסופקים על ידינו בתיאום מראש עבור כנס ספציפי. הרשת אינה זמינה ברחבי הקמפוס כולו, ונועדה לספק שירות אך ורק בתחומי הבניין בו מתקיים הכנס הרלוונטי.
 • WIS Board: רשת חיצונית שמציעה קישוריות בתחומי מלון מכון ויצמן (הרשת זמינה אך ורק בתחומי בנין סן מרטין).
 • Eduroam (קיצור ל-Educational Roaming, שירותי נדידה עבור אנשי חינוך): רשת אלחוטית בין-אוניברסיטאית פתוחה שזמינה בכל רחבי הקמפוס (בתנאי ואתם בטווח קליטה), ואשר נועדה לשרת את קהילת המחקר והחינוך הבינלאומית. הרשת זמינה לכלל החוקרים, ובכללם חברי סגל וסטודנטים, עם תמיכה מלאה בנדידה עם התקנים ניידים.
  רשת Eduroam מתופעלת על ידי ספקית אינטרנט חיצונית, ואינה מגבילה את השימוש בכל שירות, יישום (כגון VPN) או פורט תקשורת. מנגד, קצב תעבורת האינטרנט שלה אינו מובטח. ניתן להתחבר אל משאבי המכון הפנימיים מרשת זו אך ורק רק באמצעות VPN, בכפוף להזדהות המשתמש ב-SecurID. מידע נוסף אודות שירותי רשת.

הוראות שימוש 

אנא מלאו אחר ההוראות הבאות על מנת להתחבר לרשת אלחוטית.

חלונות 8 ואילך

 1. לחצו על אייקון הרשת שממוקם לצד שעון המערכת בסרגל המשימות התחתון של מערכת ההפעלה.
 2. לחצו על הרשת האלחוטית הרצויה בתפריט שמופיע עם רשימת הרשתות האלחוטיות אשר זמינות בסביבתכם.
 3. לחצו על התחבר.

למידע נוסף, עיינו במדריך עבור חלונות 8 ואילך (אנגלית).

מקינטוש/לינוקס

 1. לחצו על צלמית ה Wi-Fi בצד הימני העליון של שורת התפריטים.
 2. בחרו את הרשת האלחוטית הרצויה.

למידע נוסף, עיינו במדריך עבור Mac OS X (אנגלית). משתמשי לינוקס מוזמנים לעיין במדריך עבור לינוקס (אנגלית).

iOS

למידע על התקנת הרשת האלחוטית WIS Secure והתחברות אליה בהתקני iOS, עיינו במדריך עבור iOS (אנגלית).

אנדרואיד

למידע על התקנת שירות הרשת האלחוטית WIS Secure באנדרואיד, עיינו במדריך עבור אנדרואיד (אנגלית).