מדיניות אשכול השרתים החישוביים (WEXAC, קיצור ל-Weizmann EXAscale Cluster) מוגדרת על ידי סוג החברות באשכול השרתים, מעבד, אחסון, עלויות גיבוי, חיוב ומדיניות החזר.

מדיניות ניצול משאבים
מטרת מדיניות ניצול משאבי WEXAC היא לאפשר שוויון הזדמנויות לסוגים השונים של המשתמשים בשימוש המשאבים הן המשותפים והן יעודיים. דבר זה מושג באמצעות השעיית עבודות בכדי לאפשר עבודות אחרות תוך הפעלת מדיניות שיתוף הוגן. המטרה שלנו היא לספק לכלל קהילת משתמשי HPC במכון גישה שווה למשאבי Wexac כגון מעבדים, אחסון ותוכנת באשכול.
בכוונתנו לעדכן את המדיניות ודרישות הסף של מערכת Wexac‏ ‏מעת לעת.

 1. מידע כללי – כוונות של המדיניות
  אשכולות מחשבים בעלי ביצועים גבוהים התפתחו לכדי כלי מאוד יעיל וחסכוני לטיפול בבעיות גדולות בתחומי המדע. אשכולות המיחשוב מורכבים ממחשבים בודדים רבים (שרתי חישוב), המתפקדים יחדיו כדי לטפל בבעיה ספציפית. מטרת מדיניות זו היא להגדיר את סוגי המשתמש, המעבד, האחסון, והגיבוי‏ כמו גם מדיניות מחירים והחזרים ביחס למערכת WEXAC‏.

1.1  מטרות המסמך

 • הגדרת מדיניות Wexac
 • הסבר על היעדים והמטרות של המדיניות

1.2  אחריות

 
שם תפקיד פרטים
עופר אהרונסון ראש ענף תשתיות מחשוב מאשר המדיניות
ואדים מלקין Linux/HPC Team Leader מגדיר המדיניות
 1. יעדי המדיניות
  ההגדרה של כללים ותנאים לפעולה יעילה והתקיימות של מודל אשכולות ‏מרכזי במכון מהדור החדש המבוסס על סוגים שונים של משתמשים, חיובי אחסון וגיבוי והחזרים.
   
 2. מטרות המדיניות
  • הגדרת סוגי משתמש שונים
  • הגדרת תמחור אחסון וגיבוי
  • הגדרת מודל החזרים
  • הגדרת מדיניות ניצול משאבים
    
 3. סוגי משתמשים
  במונחים של מדיניות זו יוגדרו המשתמשים הבאים:

  בעתיד, תופעל נוסחת החישוב כדלקמן:

  השערתנו היא שניצול האשכול יהיה סביב 34%, אם אחוז הניצול יגדל המחיר יופחת.

  יחס זמן מעבד לשרתי החישוב השונים:

  שימו לב כי חיוב מעבד ומדיניות החזר כספי ייכנסו לתוקף במהלך 2013.
  1. חבר – משתמש חבר WEXAC הינו משתמש אשר המעבדה בה הוא נמצא שילמה $9000 או יותר ליצירת אשכול או הוספה של שרתי חישוב חדשים. חיי השרת הינם שלוש שנים מיום הרכישה. לאחר תקופה זו השרתים יהפכו לשרתי חישוב ציבוריים. שרתי החישוב שנרכשו יהיו בבעלות בלעדית של המעבדה. עובדי המעבדה יהנו מעדיפות גבוהה בהגשת עבודות בזמנים בהם ניצול האשכול גבוה יותר. שרתי חישוב של קבוצת מחקר יכולים להיות בשימוש בלעדי 80% מהזמן ובמקרה של סה"כ ניצול אשכול של יותר מ-90%. משתמשי חבר מלאים עשויות ליהנות מהחזר חלקי מהשקעתם באשכול על פי סעיף "חיובים והחזרים" לפי סעיפים 5 ו-6 בהמשך.
  2. אינו חבר – משתמש שאינו חבר הוא משתמש הזקוק למשאבי האשכול וקבוצתו לא שילמו לחברות באשכול. כל משתמש שאין לו מעבדה קבועה יכול להיות חבר ברכישה של לפחות 3 שרתי חישוב. משתמש שאין לו מעבדה קבועה ‏ישלם עבור משאבי האשכול בהתאם לסעיף "חיובים והחזרים" לפי סעיפים 5 ו-6 בהמשך.

   כל קבוצת מחקר תחויב בתחילת כל חודש עבור החודש הקודם, עבור זמן מעבד בשימוש, אחסון והקצאה של גיבויים מבוצעים ב.

  • = (עלות שרת חישוב CPU אינטנסיבי) / (מספר השעות בשנה*3 שנים*אחוז ניצול משוער*12 ליבות לשרת)
  • $ 0.0335 = (8760*3/0.34%*12)/3600 = לשעה
  • שעת עבודה של שרת חישוב אינטנסיבי = 1 שעת עבודה לפי הנוסחה לעיל
  • שעת עבודה של שרת ‏I/O אינטנסיבי = 1.1 שעת עבודה לפי הנוסחה לעיל
  • שעת עבודה של שרת ‏זיכרון‏ אינטנסיבי = 1.5 שעת עבודה לפי הנוסחה לעיל
  • שעת עבודה של שרת ‏GPU = 2 שעת עבודה לפי הנוסחה לעיל
 4. חיובי אחסון וגיבוי
  דמי אחסון וגיבוי: עלות אחסון מחויבת על בסיס השטח שהוקצה; חיובי גיבוי הנם בהתאם לנפח בפועל של גיבוי נתונים. ראה "שירותי גיבוי בקלטות" במשך 6 חודשים בעמוד חיובי מחשוב.
   
 5. מודל החזרים
  משתמשים מסוג חברים, יזוכו עבור זמן CPU של עד 1/5 מהשקעתם בכל שנה במהלך 3 השנים הראשונות של ההשקעה שלהם. לדוגמה, חברים ששלמו 9000 $ עבור רכישת שרת חישוב יזוכו בעד 1800 $ לשנה, בהתאם לזמן ה-CPU שנעשה בו שימוש על ידי משתמשים אחרים בשרת החישוב שלהם.
  שימו לב כי חיוב מעבד ומדיניות החזר כספי ייכנסו לתוקף במהלך 2013.‏
   
 6. מדיניות ניצול משאבים
  מטרת מדיניות ניצול משאבי Wexac היא לאפשר שוויון הזדמנויות לסוגים השונים של המשתמשים בשימוש המשאבים הן המשותפים והן יעודיים. דבר זה מושג באמצעות השעיית עבודות בכדי לאפשר עבודות אחרות תוך הפעלת מדיניות שיתוף הוגן. המטרה שלנו היא לספק לכלל קהילת משתמשי HPC במכון גישה שווה למשאבי Wexac כגון מעבדים, אחסון ותוכנת באשכול. בכוונתנו לעדכן את המדיניות ודרישות הסף של מערכת WEXAC ‏ ‏מעת לעת.

משתמשים 

משתמשי מערכות עתירות ביצועים (HPC)