שירות Collaboration Folder מאפשר יצירת תיקיית קבצים משותפת ברשת, אשר ניתן לשתפה עם כל משתמש בעל שם משתמש מכוני (User ID), לאחסן בה קבצים מכל סוג, ולהתחבר אליה ממערכות ההפעלה חלונות, Android ,Linux ,MacOS ו-iOS.

ניהול תיקיית הרשת, אשר כולל את ניהול ההרשאות ונפח האחסון, הינו במודל שירות עצמי ומבוצע באמצעות Internal Services.

כל משתמש במכון רשאי להירשם לשירות וליצור Collaboration Folder באמצעות ראש מנהל המחלקה. מרגע הרישום (שיבוצע על ידי ראשי המנהל), נוצרת באופן אוטומטי תיקיה ברשת, והמשתמש מוגדר כבעלי הנתונים (Data Owner) בה. רק מי שהוגדר כבעל הרשאות בתיקיה (Full או Read Only) יורשה לגשת אליה.

הנכם מוזמנים לעיין במדריך הרישום לשירות עבור ראשי מנהל.

כל הקבצים שמאוחסנים בתיקיות הרשת המשותפות מגובים באופן אוטומטי מדי לילה על ידי מערכת הגיבוי TSM, וקבצים שנמחקו נשמרים למשך 18 חודשים מרגע מחיקתם.

במקרה הצורך, ניתן לשחזר קבצים ו/או תיקיות באמצעות פתיחת קריאה במוקד התמיכה.

החיוב על השירות מבוצע בהתאם לרמת השימוש בפועל. למידע נוסף על תעריף השירות, עיינו בעמוד חיובי המחשוב.

הוראות שימוש 

גישה ל-Collaboration Folder מתוך המכון

לתשומת לבכם, על משתמשים מחוץ לרשת המכון להתחבר באמצעות VPN.

על מנת להתחבר אל השירות ולגשת אל תיקיית הרשת האישית ממחשב מבוסס חלונות:

  1. יש לפתוח בסייר הקבצים את הנתיב My Computer\Collaboration. לחלופין, ניתן לפתוח את הנתיב wisfiler.weizmann.ac.il\Collaboration\\.
  2. לתשומת ליבכם, במידה והמחשב שברשותכם אינו משתייך לדומיין המכון, יש להזין את שם המשתמש המכוני בפורמט wismain\Your_User_ID (עם הקידומת wismain).

 

על מנת להתחבר אל השירות ממחשב מקינטוש:

  1. יש לפתוח את Weizmann Self Service, לבצע חיפוש אחר Collaboration וללחוץ על Create Shortcut על מנת ליצור קיצור דרך אל השירות.
  2. לחלופין, ניתן להפעיל את פקודת ההתחברות לשרת (...Connect to Server) בתפריט Go, להקליד בשדה שרת היעד את הכתובת smb://wisfiler.weizmann.ac.il/Collaboration וללחוץ על Connect כדי להשלים את ההתחברות. ניתן לשמור את הקישור לשימוש עתידי באמצעות לחיצה על כפתור הפלוס (+).
  3. לתשומת ליבכם, יש להזין את שם המשתמש המכוני בפורמט wismain\Your_User_ID (עם הקידומת wismain).

במידה ונחוץ הסבר או סיוע נוסף כלשהו, יש ליצור קשר עם מוקד התמיכה בשלוחה 4444.

למידע נוסף על תיקיות שיתוף, גלשו אל עמוד מוקד התמיכה.

הערות

הקבצים נשמרים בגיבוי כל עוד הם קיימים בתיקיית הרשת. מרגע שקובץ נמחק מתיקייה זו, מתחילה ספירה לאחור למשך תקופת שימור נתונים של 18 חודשים, כשבסוף תקופה זו, נמחק הקובץ גם מהגיבוי.

נפח ברירת המחדל לאחסון בתיקיית הרשת הינו 10 גיגה-בייט. במידת הצורך, ניתן להגיש לראשי המנהל בקשה להגדלת נפח האחסון.