מידע להורה

ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"ד הסתיימה, אך לאורך כל השנה ניתן להיכנס לרשימת ההמתנה, אם וכאשר יתפנה מקום ויגיע תורך אנו נדאג ליצור עימך קשר

למי מיועד הגן?

הגן מיועד לילדים שלפחות אחד מההורים הינו  מדען/סטודנט/פוסט-דוקטורנט/מתמחה/עובד מהמגזר מנהלי טכני. מקרים חריגים נוספים יבדקו לגופם ע"י ועדת חריגים בשקיפות מלאה.

ניהול הגן ע"י ויצ"ו

ויצ"ו הינו ארגון בינלאומי עם ניסיון מצטבר של למעלה מ-90 שנה בחינוך וטיפול בילדים בגיל הרך ומעונות היום. מעונות היום במכון ויצמן מופעלים ומפוקחים על ידי הארגון בסטנדרט החינוכי הגבוה ביותר.

לאתר מעונות היום של ויצ"ו

תזונה

תזונה נכונה עומדת בבסיס היכולת של ילדים לגדול, להתפתח, להיות בריאים ומרוכזים במהלך היום. כמו כן זמני הארוחה הן הזדמנויות נהדרות לעבוד עם הילדים על נושאים כגון סבלנות, שיתוף, אחריות ותשומת לב. לכן במעון ויצ״ו ויצמן אנו משקיעים המון מחשבה ומאמצים על מנת ליצור תפריט בריא, מגוון, טעים, משביע ואסתטי לילדים שלנו.  

אצלנו יש צוות מטבח מנוסה במטבחים נקיים ומרווחים. צוות המטבח גם יושב עם הילדים במהלך הארוחות, עוזר לצוות ומקבל משוב מיידי מן הילדים על איכות האוכל. כך אנו יודעים שהילדים שלכם מקבלים את התזונה הבריאה והטובה ביותר.  התפריטים מורכבים ממזון טרי מגוון ומובחר המכיל את כל אבות המזון והמומלצים ע"י תזונאית.

בצהרון שלנו המזון מבוסס על:  בשר,עוף, דגים, סויה, דגנים, חלב, פירות וירקות.

את התפריט השבועי ניתן למצוא על לוח המודעות להורים.

חוגים

מדי יום יוצאים הילדים לחצר ובהתאם לגיל מתקיימים טיולים בסביבת המעון. בכל שנה מתקיימים מספר חוגים בהתאם למסגרת הגילאים, כגון חוג מוסיקה, תנועה. החוגים משתנים בהתאמה לגילאי הילדים.

עלויות

שכר הלימוד לשנת הלימודים תשפ"ב לכיתות השונות נקבע לאחר קיום מו"מ מול ויצ"ו אשר מפעילים את הגנים במכון, תוך כדי חשיבה על תמורה מיטבית עבור ילדכם.

להלן שכר הלימוד עבור שנת הלימודים תשפ"ד – ספטמבר 2023:

  תשפ"ד- 9/2023 מספר ילדים בכיתה
כיתות 1
שקד ורימון - תינוקות - סיים
4,300 ₪ 15 ילדים בכל אחת מהכיתות
כיתה 2
גפן - פעוטות - סיים 
4,000 ₪ 20 ילדים
כיתה 3
תאנה - גנון צעיר - סיים 
4,000 ₪ 26 ילדים
כיתה 3
נרקיס - גנון בוגר - אניקסטר
3,689 ₪ 29 ילדים
כיתות 4
אירוס וסביון
כיתות גן - אניקסטר
3,630 ₪ 32 ילדים בכל אחת מהכיתות

*שכר הלימוד עשוי להשתנות משנה לשנה בהתאם למדד

 

שכר הלימוד מורכב מסכום שני מרכיבים: סל הבסיס שנקבע על ידי משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, ושירותים נוספים הנקבעים על ידי ועדת ההיגוי, ומתומחרים במשא ומתן מול ויצ"ו. תוספות אלו כוללות תזונה מועשרת (לרבות תפריט בשרי), חוגים, הדרכה ועוד.

מרכיב העלות העיקרי (כ 80% מהתוספת) הוא התקינה המשופרת, קרי יחס משופר בין מספר המטפלות למספר הילדים בכיתות.

חשוב לדעת:

  • על ילדים בכיתות הגן (אירוס וסביון) חל חוק חינוך חינם ולפיכך המדינה משתתפת בעלות שכ"ל בסך של כ-700 ₪ בחודש. התשלום מועבר ישירות לויצ"ו ע"י משרד החינוך, לאחר הצגת הרישום בעירייה, ומופחת מהוראת הקבע. 
  • על ילדי מעון סיים וכיתת נרקיס במעון הבוגר – חלה חובת רישום במשרד העבודה. הורים שזכאים לכך, יקבלו השתתפות מסוימת בשכר הלימוד לאחר הגשת בקשה ומסמכים למשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים.  (זכאות נקבעת על פי הכנסה משפחתית  ופרמטרים נוספים).  
  • סטודנטים עם ילדים עד גיל 3 מקבלים ממכון ויצמן השתתפות בעלות שכ"ל בגובה 425 ₪ לחודש לכל ילד. 

ועדת היגוי מטעם המכון – מתי ניתן ורצוי לפנות? 

  • ככלל, לפני הפניה לוועדת ההיגוי, יש לפנות לגורמים המקצועיים והאדמיניסטרטיביים המוסמכים.  
    לעניינים פדגוגים וניהול שוטף יש לפנות לגננות ו/או למנהלות מעון סיים ואנקיסטר, לענייני רישום יש לפנות לשלי לבהר, ראש תחום רווחה. 
  • לוועדת ההיגוי ניתן לפנות עם כל בעיה שלא זכתה למענה מהגורמים המקצועיים והאדמינסטרטיבים המוסמכים, ובכלל זה בקשות חריגות בענייני רישום וקבלה לגן, נושאים פדגוגים, או כל הצעה לשיפור התנהלות המעון או חוסר שביעות רצון ממנו.  
יו”ר הועדה
ד"ר רות שובל
נציגי מדענים
ד"ר דוד זאבי
ד"ר הילל אהרוני
ד"ר מיטל אורן 
נציגי סטודנטים 
רננה חג'בי
נציגי המגזר המנהלי טכני 
רו"ח מורן סנדל
עו"ד ענת רופא
שלי לבהר 
נציגי ויצ"ו 
רחל ביכלר – מפקחת מעונות ויצ"ו 
נורית רוסמן – מנהלת מעון סיים
ענת נאור – מנהלת מעון אנקיסטר

מידע להורה

הצוות החינוכי מונה כ-45 גננות, מטפלות ובנות שירות לאומי, כולן נשות מקצוע מסורות ומיומנות ביותר. יחס המטפלות לילדים (תקינה) הינו גבוה מיחס התקינה הנדרש ע"פ הנחיות משרד העבודה והחינוך. בזכותו אנו מספקים סביבה חינוכית השואפת לתת מענה לצרכי הילדים ברמה איכותית, לספק אקלים וסביבה חמה, משפחתית ומעודד התפתחות ולמידה. 

במעונות יש מטבח ומבשלת אשר דואגת לספק ארוחות טריות, מזינות ומגוונות ע"פ אישור והנחיות תזונאית מוסמכת.