האולפנה בפקולטה לכימיה

האולפנה תתקיים בתאריכים:
15.09.24-19.09.24

מועד רישום אחרון לתכנית - 15.07.2024

המחקר בפקולטה לכימיה הינו רב גוני ופורץ דרך. חמש מחלקות הפקולטה כוללות קבוצות שחוקרות ספקטרום רחב של תחומים המתפרשים על  סינתזה וקטליזה, כוכבי לכת, ננו-חומרים, מזג אוויר ומידבור, וירוסים וחלבונים, מדעי המח וגם מחשבים קוונטים.

האולפנה מיועדת לסטודנטים במקצועות:

  • כימיה, ביוכימיה וביולוגיה.
  • הנדסות כימיה, חומרים וחשמל.
  • מדעי כדור הארץ וגיאופיסיקה.

התוכנית נועדה לחשוף את חזית המדע לסטודנטים מצטיינים המעוניינים לעסוק במחקר מדעי במסגרת תארים מתקדמים. הפעילות תכלול עבודה אישית בקבוצת המחקר שתבחר על פי תחומי העניין של המשתתפים.

בנוסף יתקיימו הרצאות בנושאים שונים, סיורים ופעילויות חברתיות מגוונות.

לאלו השוקלים המשך לתואר שני, האולפנה היא הזדמנות מצויינת להכיר את המכון על שלל פעילויות המחקר שבו, ואף יכולה לסייע בתהליך הקבלה בהמשך.

בתום האולפנה המשתתפים יקבלו מילגת השתתפות בסך 1,000 ₪.

בעת הרישום יש לבחור אחד משלושה מסלולים בהתאם לתחומי עניין ורקע אקדמי:

  • כימיה ביולוגית וביולוגיה מבנית
  • מדעי הסביבה, כדור הארץ ומדעים פלנטריים
  • פיסיקה כימית, חומרים, וכימיה אורגנית (מתאים לסטודנטים ממקצועות ההנדסה)

תנאי מגורים

המשתתפים באולפנה יגורו בכפר הנוער ע"ש לאוב (המשתתפים שיבחרו בכך). תכנית האולפנה תתחיל מדי בוקר בשעה 9:00 ותסתיים בערבים בסביבות השעה 21:00.

בילוי ובידור

בהתאם להנחיות התו הירוק, המשתתפים באולפנה יוכלו ליהנות משרותי מרכז הנופש ע"ש שירלי ומאיר וייסגל שבשטח המכון. במרכז יש בריכת שחיה, מגרש טניס, מגרש כדורסל ועוד. קיימת פעילות גם בערבים. אתם מוזמנים להביא עמכם כלי נגינה, או כל דבר אחר שינעים את זמנכם הפנוי.

ארוחות

האולפנה כוללת גם את כל הארוחות שלכם. חלק מהארוחות יהיו ארוחות משותפות וחלקן יהיו ארוחות עצמאיות (במידת האפשר חלקן יערך במסעדות המכון). לצורך הארוחות העצמאיות יונפק לכל משתתף כרטיס טעון בכסף עמו יוכלו המשתתפים לרכוש את האוכל. הן בארוחות המשותפות והן בארוחות העצמאיות יינתן מענה לטבעונים, לצמחונים ולבעלי אלרגיות.

מלגת השתתפות

כל אולפנאי יקבל בתום האולפנה מלגת השתתפות בסך 1,000 ₪.