האולפנה בפקולטה למתמטיקה ומדעי המחשב

האולפנה תתקיים בתאריכים:
15.09.24-19.09.24

מועד רישום אחרון לתכנית - 18.07.2024

תוכנית האולפנה במתמטיקה ומדעי המחשב הינה פעילות מדעית מגוונת במשך שבוע עבור סטודנטים/ות. התוכנית כוללת לינה במכון למעוניינים/ות בכך, ומיועדת לתלמידות ותלמידי תואר ראשון שסיימו שנה ב' ורוצים/ות להיחשף למחקר ולנושאים מתקדמים ובתחומי המתמטיקה ומדעי המחשב. לוז האולפנה מורכב מארבעה מיני-קורסים שיילמדו על ידי מרצים ומרצות מהפקולטה בנושאים הבאים:

  • פרופ' גל בנימיני – גיאומטריה או מינימלית
  • פרופ' בועז נדלר – סטטיסטיקה בממד גבוה
  • פרופ' מרב פרטר  – מבנים יעילים בגרפים לחישובי מרחקים
  • פרופ' מרק שוסטרמן – חסרי ריבועים וחבורת הצמות

האולפנה כוללת גם פרוייקטי מחקר קצרים בהדרכת תלמידים/ות לתארים מתקדמים מהפקולטה. הכוונה היא לתת למשתתפים/ות טעימה ראשונית של מחקר מהסוג שתלמידי/ות תואר שני ושלישי עוסקים/ות בו אצלנו. דוגמאות לפרוייקטי מחקר אפשריים באולפנה: העמקה בנושאי המיני-קורסים, קריאת מאמרים, תכנות וניתוח נתונים בהקשר של שאלות מדעיות או מתמטיות, חשיבה על בעיות פתוחות ועוד. יתקיימו גם הרצאות בנושאים נוספים. תוכנית מפורטת של האולפנה תשלח אליכם/ן מבעוד מועד.

לאלו השוקלים/ות להמשיך לתואר שני, האולפנה היא הזדמנות מצויינת להכיר את המכון על שלל פעילויות המחקר שבו, ואף יכולה לסייע בתהליך הקבלה בהמשך

תנאי מגורים

המשתתפים/ות באולפנה שיבחרו בכך יגורו בכפר הנוער ע"ש לאוב שבמכון ויצמן למדע.

בילוי ובידור

המשתתפים/ות באולפנה יוכלו ליהנות משרותי מרכז הנופש ע"ש שירלי ומאיר וייסגל שבשטח המכון. במרכז יש בריכת שחיה, מגרש טניס, מגרש כדורסל ועוד. קיימת פעילות גם בערבים. אתם/ן מוזמנים/ות להביא עמכם/ן כלי נגינה, או כל דבר אחר שינעים את זמנכם/ן הפנוי.

ארוחות

האולפנה כוללת גם את כל הארוחות שלכם/ן. חלק מהארוחות יהיו ארוחות משותפות וחלקן יהיו ארוחות עצמאיות (במידת האפשר חלקן יערך במסעדות המכון). לצורך הארוחות העצמאיות יונפק לכל משתתף/ת כרטיס טעון בכסף עמו יוכלו המשתתפים/ות לרכוש את האוכל. הן בארוחות המשותפות והן בארוחות העצמאיות יינתן מענה לטבעונים/ות, לצמחונים/ות ולבעלי אלרגיות.

מלגת השתתפות

כל אולפנאי יקבל בתום האולפנה מלגת השתתפות בסך 1,000 ₪.