דף הבית

אולפנות עמוס דה-שליט – שבוע התנסות מרתקת במכון ויצמן למדע

האולפנה היא מחנה קיץ לסטודנטים מצטיינים במדעים. מטרת האולפנה היא לעודד ולטפח את לימוד המדעים ואת המחקר המדעי בישראל ולעודד מצוינות אקדמית ומדעית.

המיזם החל את פעילותו בשנת 1974 לזכרו של פרופ' עמוס דה-שליט ובמסגרתו לקראת סוף כל קיץ, מקיימים קרן עמוס דה-שליט ומדרשת פיינברג במכון ויצמן למדע אולפנות במדעי החיים, בפיסיקה, בכימיה ובמתמטיקה ומדעי המחשב.

לאולפנות מתקבלים סטודנטים מצטיינים בתואר הראשון הרואים במחקר את עתידם או מעוניינים במידע על הנעשה במוסד למחקר מדעי מן הטובים בעולם.

בשל משבר הקורונה, הרישום לאולפנה 2020 נדחה. הודעה לגבי מועדי הרישום תימסר בתקופה הקרובה.

שבוע של חוויות

המשתתפים באולפנות ייהנו מחוויות ייחודיות ומרתקות:

  • מפגש ושיח עם מדענים בעלי שם עולמי
  • היכרות עם מחקרים מדעיים פורצי דרך
  • הרצאות העשרה במגוון תחומים מדעיים
  • סיורים במעבדות משוכללות

משתתפי האולפנות הם אורחי מכון ויצמן למדע ובמהלך שבוע האולפנה הם ייהנו, על חשבון המכון, מאוכל (שלוש ארוחות ביום, כולל מענה לסטודנטים טבעוניים, צמחוניים ו/או לסטודנטים בעלי אלרגיות ורגישויות למזון), מלינה בכפר הנוער (ארבעה סטודנטים בכל ביתן) ומביקורים במרכז הנופש (הכולל בריכה, חדר כושר, מגרש טניס ועוד). בנוסף, בתום האולפנה מקבלים האולפנאים מילגת השתתפות בסך 600 ₪.

רשאים להציג מועמדות

סטודנטים מצטיינים במקצועות האולפנות (המפורטים למעלה) אשר עומדים לסיים לפחות שתי שנות לימוד, והרחוקים יותר משנת לימוד אחת ממועד קבלת התואר האקדמי.

לאולפנה למדעי החיים והרפואה, רשאים להציג מועמדות גם סטודנטים מצטיינים לווטרינריה סטאז'רים, מתמחים ורופאים בראשית דרכם המתעניינים במחקר רפואי.

קבלה מהירה ללימודים לתואר שני בפיסיקה ובכימיה

המצטיינים באולפנות לפיסיקה ולכימיה ומדעי הסביבה יבטיחו קבלתם ללימודי מוסמך, בכפוף לאישור מדרשת פיינברג.

הרשמה לאולפנה

ההרשמה לאולפנה תחל באחד במאי ותסתיים בשלושים ביוני. ההרשמה נערכת באמצעות מערכת הרישום של מדרשת פיינברג, הזרוע האקדמית של מכון ויצמן למדע. תשובות למתקבלים יישלחו עד סוף חודש יולי.

לו"ז אולפנות לדוגמה

להלן דוגמה ללו"ז האולפנות השונות, היכול לאפשר התרשמות מאופי הפעילויות המתקיימות במסגרת כל אולפנה:

מספר שבועות לפני תחילת האולפנה של שנה זאת, יפורסם לו"ז האולפנה העדכני לשנה זאת באתר.

   חפשו אותנו בפייסבוק