חינוך מדעי

קידום מדע במערכת החינוך ובחברה 

מכון ויצמן למדע מייחס חשיבות רבה לקידום החינוך המדעי בבתי ספר ובקרב הציבור הרחב. מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן, מוביל בתחום זה בישראל תוך טיפוח חברה בעלת אוריינות מדעית. בנוסף, מכון ויצמן ומכון דוידסון מכשירים אלפי מורים למדעים ומתמטיקה, מפעילים מחנות וטורנירים תחרותיים בינלאומיים של מדע לנוער, ומציעים מגוון רחב של תכניות לסטודנטים ולציבור הרחב – כולל גן המדע על-שם קלור, מוזיאון פתוח בעל מוניטין בין-לאומי. 

The Davidson Institute of Science Education

מכון דוידסון לחינוך מדעי

המכון הוקם בשנת 1999 וכיום מפעיל יותר מ- 70 תכניות לתלמידים מצטיינים, נוער בסיכון ואוכלוסיות מוחלשות. הוא גם מציע תכניות לפיתוח מקצועי של מורים למדעים, מפעיל תכניות מקוונות לחינוך מדעי ומקיים אירועי אוריינות מדעית לציבור הרחב.
Department of Science Teaching

המחלקה להוראת המדעים

המחלקה להוראת המדעים במכון ויצמן הוקמה בשנת 1968 על-ידי פרופ' עמוס דה-שליט. מדובר במחלקה אקדמית מלאה אשר משימתה העיקרית היא לקדם את תחום החינוך למדע ומתמטיקה ככלל, ולהשפיע על החינוך למדע ומתמטיקה בישראל. יעד מרכזי של המחלקה הוא לפתח הנהגה אקדמית ומעשית בחינוך למתמטיקה ומדעים.
Schwartz/Reisman Science Education Center

מרכז שוורץ/רייסמן לחינוך מדעי, רחובות

מרכז שוורץ/רייסמן לחינוך מדעי, רחובות הוקם בשנת 2013 כדי לספק לימודי חמש יחידות בפיסיקה לתלמידים ברחובות, נס ציונה והסביבה. הלימודים מתקיימים בקמפוס רות ואוריאל ארנון בתוך מכון ויצמן למדע, באווירה מעשירה, במעבדות מצוידות היטב ובהנחיית מורים מעולים. כל אלה, מאפשרים לתלמידים למצות את הפוטנציאל שלהם במקצוע זה.
International science programs, camps, and competitions

תכניות, מחנות וטורנירים בינלאומיים למדע

המחנה הבינלאומי לנוער שוחר מדע על-שם ד"ר בסי פ' לורנס (ISSI) הוא תכנית יוקרתית המפגישה בין תלמידי תיכון מצטיינים מרחבי העולם למשך חודש שלם, במהלכו הם מתנסים בלמידה מעשית, מקיימים פרויקטי מחקר במעבדות מכון ויצמן ומטיילים לאורכה ולרוחבה של ישראל; טורניר הפיסיקה הבינלאומי על שם שלהבת פריאר הוא טורניר פיתוח כספות תחרותי במיוחד בו סטודנטים מתחרים במדינות האם שלהם על הזכות להגיע לטורניר הגמר בקמפוס מכון ויצמן; והתכניות מתמטיקה בהתכתבות ומדע בהתכתבות מציעות העשרה מקוונת.
Science for the public

מדע לציבור הרחב

מכון ויצמן פועל במספר מישורים לקידום סקרנות ואוריינות מדעית בקרב ציבורים רחבים.