תארים מתקדמים ובתר-דוקטורט

למכון ויצמן למדע תפקיד מרכזי בפיתוח ההון האנושי המדעי של מדינת ישראל. המכון שואף לטפח את המנהיגים המדעיים של המחר. מדרשת פיינברג, הזרוע האוניברסיטאית של המכון, מציעה תארי מוסמך (MSc) ודוקטור (PhD) בחמישה תחומים: פיסיקה, כימיה, מדעי החיים, מתמטיקה ומדעי המחשב, ובחינוך מדעי. המדרשה גם מפקחת על התכנית להשתלמות בתר-דוקטורט של המכון.

אין מקום יותר טוב להזנקת הקריירה המדעית שלכם מאשר מדרשת פיינברג ומכון ויצמן. אנחנו מציעים אווירה ייחודית ורב-תחומית המאפשרת לסטודנטים ללמוד מהחוקרים הטובים ביותר ולעבוד עמם שכם אל שכם במתקניהם החדישים. כלל הקורסים במדרשה מתנהלים באנגלית ובכך מכינים את הסטודנטים לקראת העולם המדעי הבין-לאומי ומשרים אווירה מזמינה עבור סטודנטים, בתר-דוקטורנטים ואנשי סגל מרחבי העולם. כל הסטודנטים זוכים למלגה מלאה למשך כל תקופת לימודיהם בנוסף למלגות מחיה ותמיכה בנסיעות מחקריות ולימודיות.

אתר הבית של מדרשת פיינברג

מדרשת פיינברג

מדרשת פיינברג מציעה סביבה ייחודית ורב-תחומית המאפשרת לסטודנטים ללמוד ממיטב החוקרים הבכירים בתנאים הטובים ביותר. כל הקורסים במדרשה מתנהלים בשפה האנגלית ובכך מסייעים להכין את הסטודנטים לעולם המדע הבינלאומי ויוצרים סביבה המקבלת בברכה סטודנטים, מלגאי בתר-דוקטורט ואנשי סגל מחו"ל. כל הסטודנטים זוכים למלגת לימודים מלאה למשך כל תקופת לימודיהם בנוסף למלגת מחיה והוצאות נסיעה.

קבלה

הקבלה למדרשת פיינברג היא תחרותית מאוד ומשקפת את המעמד הבין-לאומי המוביל של המדרשה בתחום החינוך המדעי. סטודנטים נבחרים על-סמך הצטיינותם האקדמית והפוטנציאל הטמון בהם להתקדם ולהצליח.

לימודים

כחלק מלימודיהם לתארים מתקדמים, הסטודנטים של מדרשת פיינברג משולבים לגמרי בעבודת המעבדות השונות של מכון ויצמן, ואף זוכים לעתים רבות להיות מחברים ראשונים בפרסומים מדעיים. הסטודנטים בוחרים את קבוצת המחקר אליה הם רוצים להצטרף, אף כי בחלק מהתחומים נדרשת רוטציה.

עמיתי בתר-דוקטורט

מילגאי בתר-דוקטורט מעשירים את מכון ויצמן באמצעות ניסיונם הרב וזוכים להזדמנות לקדם את מטרות המחקר שלהם על-ידי עבודה צמודה עם חוקרים מובילים. מאות בתר-דוקטורנטים בינלאומיים מוצאים מדי שנה בית חם במכון ויצמן, ושבים למעבדות האם-שלהם עם ידע וניסיון שנרכשו כאן בישראל.

סטודנטים אורחים

סטודנטים אורחים זוכים להזדמנות ייחודית לעבוד על פרויקטי מחקר פורצי-דרך במגוון רחב של תחומים.