חדשנות ויישומים טכנולוגיים

בתהליך יישום טכנולוגיות, ידע, תגליות ואמצאות מועברים מהאקדמיה אל הציבור. העברתן של טכנולוגיות נעשית במספר דרכים, הכוללות חינוך, פרסומים אקדמיים והפיכת הטכנולוגיות למוצרים הניתנים למסחור.

למכון ויצמן למדע היסטוריה ארוכה ורבת-הצלחות של יישום טכנולוגיות המהוות מרכיב חשוב בהגשמת חזון המכון: ״מדע למען האנושות״.

משרד סגנית הנשיא לחדשנות וליישומיים טכנולוגיים

משימתו של משרד סגנית הנשיא לחדשנות וליישומיים טכנולוגיים היא להגן על הקניין הרוחני של מכון ויצמן למדע, לזהות, להעריך ולתמוך בפריצות דרך מדעיות ולסייע בהפיכת התגליות של מכון ויצמן לטכנולוגיות למען האנושות.

בינה: יחידה למחקר טרום-יישומי

בינה הינה יחידה מדעית אשר הוקמה בתחילת שנת 2021 בכפיפות למשרד סגנית הנשיא לחדשנות ויישומים טכנולוגיים, פרופ' אירית שגיא. בינה הוקמה על-מנת לתמוך במחקר הבסיסי הענף המתקיים בקמפוס, ולגשר בינו לבין הפעילות המסחרית המבוצעת דרך חברת ידע. בינה מסייעת בפיתוח רעיונות ראשוניים של חוקרי המכון בכל תחומי המחקר הבסיסי, עוזרת בתכנון סט ניסויים מדעיים ומקשרת בין המדענים ליועצים המסייעים בהבשלתם לעבר היישום לרווחת האנושות. בנוסף, בינה אחראית על תוכניות העשרה, הכשרה וליווי לסטודנטים וחוקרים ובהם מפגשי אקדמיה ותעשייה, סדנאות, קורסים והרצאות שיועברו על-ידי בוגרי מכון ויצמן ומומחים מהתעשייה.

ידע מחקר ופיתוח

ידע מחקר ופיתוח בע״מ הינה הזרוע המסחרית של מכון ויצמן למדע. ידע מחזיקה בזכות הבלעדית למסחר את הקניין הרוחני הייחודי המפותח על ידי מדעני המכון.