פקולטות ומחלקות

מכון ויצמן מנהל מחקר מדעי ומציע תארים מתקדמים במגוון רחב של תחומים מדעיים, עם דגש על מחקר בין-תחומי. במכון חמש פקולטות ושמונה-עשרה מחלקות, לצד יחידות שירות.

cells

הפקולטה לביוכימיה

הגשת מועמדות למשרות סגל אקדמי במסלול קביעות

אחת משתי הפקולטות למדעי החיים במכון. מחקר ביוכימי מתמקד בתהליכי החיים ברמת המולקולות, התאים, האיברים, האורגניזמים והמערכות האקולוגיות. בבסיס כל הרמות הארגוניות הללו נמצאות הביו-מולקולות, כולל הדנ"א (DNA), הרנ"א (RNA), חלבונים, רב-סוכרים ומולקולות קטנות.
petri dish

הפקולטה לביולוגיה

הגשת מועמדות למשרות סגל אקדמי במסלול קביעות

אחת משתי הפקולטות למדעי החיים במכון. יחד עם הפקולטה לביוכימיה, המחקר מכוון להבין את החיים בכל הרמות, מהמולקולרית ועד רמת התא והאורגניזם השלם בתחומים מגוונים כגון אימונולוגיה, חקר המוח האנושי, מערכות הבקרה של הגוף ועוד.
periodic table of the elements

הפקולטה לכימיה

הגשת מועמדות למשרות סגל אקדמי במסלול קביעות

הפקולטה לכימיה מגשימה את חלומו של פרופ' חיים ויצמן, כימאי אורגני. המחקר בפקולטה לכימיה פרוס על-פני טווח נרחב, מכימיה ועד פיסיקה וביולוגיה, ממחקר בסיסי למחקר יישומי, מתיאוריה לניסויים, ומקנה המידה הננו-מטרי ועד הבין-כוכבי.
math figures

הפקולטה למתמטיקה ומדעי המחשב

הגשת מועמדות למשרות סגל אקדמי במסלול קביעות

הפקולטה מורכבת מהמחלקה למתמטיקה ומהמחלקה למדעי המחשב ומתמטיקה שימושית. תחום פעילותה כולל מחקרים מופשטים ועיוניים בתחומי המתמטיקה ומדעי המחשב, כמו גם יישומים ושימושים של מתמטיקה ומדעי המחשב במדעים אחרים וכן פיתוחים תעשייתיים שונים.
physics

הפקולטה לפיסיקה

הגשת מועמדות למשרות סגל אקדמי במסלול קביעות

הפקולטה לפיסיקה מקדמת מחקר בפיסיקה של מערכות מורכבות, פיסיקה של חומר מעובה, ופיסיקה של חלקיקים ואסטרופיסיקה, בנוסף על היחידה לשירותים פיסיקליים. בין חברי הסגל יש מספר שווה בערך של ניסיונאים ותיאורטיקנים.
learning

המחלקה להוראת המדעים

הגשת מועמדות למשרות סגל אקדמי במסלול קביעות

המחלקה להוראת המדעים במכון ויצמן הוקמה בשנת 1968 על-ידי פרופ' עמוס דה-שליט. מדובר במחלקה אקדמית מלאה אשר משימתה העיקרית היא לקדם את תחום החינוך למדע ומתמטיקה ככלל, ולהשפיע על החינוך למדע ומתמטיקה בישראל. ייעודה המרכזי של המחלקה הוא לטפח הנהגה אקדמית ומעשית בחינוך מתמטי ומדעי.
Archaeology Unit

היחידה לארכאולוגיה מדעית

מכון ויצמן מנהל תכנית פעילה לארכאולוגיה המשלבת כלים ושיטות מעולם הביולוגיה והכימיה כחלק מהמחקר הארכאולוגי, לטובת הבנה מעמיקה יותר של ההיסטוריה והתפתחות החברות האנושיות.