אודות

ישראל שולחת ושלחה משלחות לתחרויות הבאות:

IMO – האולימפיאדה הבינלאומית במתמטיקה. זו התחרות המרכזית במתמטיקה לבני נוער. כל מדינה שולחת לתחרות זאת משלחת של עד 6 תלמידים ותלמידות. התחרות מתקיימת בקיץ. האירוע כולו אורך כשבוע, כאשר התחרות עצמה אורכת יומיים. בכל יום המתחרים מנסים לפתור 3  בעיות ברמות קושי שונות במשך 4.5 שעות. הניקוד המירבי על כל בעיה הוא 7 נקודות. כמחצית מהמשתתפים, שהישגיהם הגבוהים ביותר, זוכים במדליה – ארד, כסף או זהב - כאשר כמויות המדליות מחולקות בהתאם ליחס 1:2:3, כלומר, כ-1/12 מהתלמידים זוכים במדלית זהב, 2/12 נוספים זוכים במדלית כסף, ו-3/12 נוספים במדלית ארד. משתתפים אשר לא זכו במדליה אך פתרו לפחות בעיה אחת במלואה, זוכים בציון לשבח. בנוסף מתפרסם דירוג מלא של המתמודדים ודירוג המדינות המשתתפות.

EGMO – אולימפיאדת המתמטיקה האירופית לנערות. זוהי תחרות אירופית המיועדת לבנות בלבד. כל מדינה שולחת לתחרות זאת משלחת של עד 4 תלמידות. התחרות מתקיימת באביב. התחרות דומה במתכונתה ל-IMO.

RMM - תחרות מאסטר המתמטיקה הרומנית. זוהי תחרות בינלאומית המתקיימת ברומניה. אנו משתמשים בתחרות זאת כהכנה ל-IMO. כל מדינה שולחת לתחרות זאת משלחת של לפחות 4 תלמידים ותלמידות, ובמקרים רבים יותר. התחרות מתקיימת בתחילת האביב. התחרות דומה במתכונתה ל-IMO.

התחרות הדו-לאומית ישראל-הונגריה - תחרות שהתקיימה במהלך שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים.